portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Ujeścisko - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ujeścisko - sprawy osiedlowe » Forum » Inwestycja Zenga Park
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Inwestycja Zenga Park

Idź do strony 1, 2, 3 ... 67, 68, 69    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
AgaAgaK 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sty 08, 2015 17:44
Posty: 1
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 19:22    Temat postu: Inwestycja Zenga Park

Witam, mam pytanie, co sądzicie o podpisywaniu umowy dotyczącej zakupu domków Zenga Park, bez zawartej w umówie finalnej kwoty inwestycji ( dot.§4 pkt. 1 i 2 umowy - " Ostateczna wysokość wkładu budowlanego może ulec zmianie stosownie do wysokości wzrostu cen materiałów budowlanych i kosztów wykonania prac budowlanych oraz innych rzeczywiście poniesionych kosztów związanych z wykonaniem zobowiązań Spółdzielni wynikających z niniejszej Umowy."), a także braku informacji o cenie wykupu gruntu po zakończeniu budowy. W aneksie do umowy również w bardzo ogólny sposób zostały wymienione materiały budowlane. Czy podpisujecie/ lub będziecie podpisywać tak skonstruowaną umowę, której całkowity koszt inwestycji moze ulec znacząco zmianie, a co zatem idzie zakup domku może już nie być taki atrakcyjny???
Marek74 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Lis 26, 2014 16:14
Posty: 442
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 19:45    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Po pierwsze, dlaczego zakładasz nowy wątek, skoro istnieje juz wątek poświęcony domom szeregowym Zenga Park : http://gdansk-ujescisko.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=115261 Proponuję kontynuować dyskusję w tamtym wątku.
Po drugie, odpowiadając na Twoje pytanie, ja akurat jeszcze nie podpisałem umowy, jestem tuż przed, ale spółdzielnie mieszkaniowe nie działają tak jak deweloperzy, teoretycznie nie mogą zarabiać na budowie domów czy mieszkań, a ich działalność reguluje Ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych. W myśl tej ustawy, dopiero po zakończeniu inwestycji następuje rozliczenie i wówczas w określonym ustawowo terminie jest albo dopłata, albo zwrot środków. Sprawdź sobie w internecie kilka przykładowych umów z innymi spółdzielniami, a zobaczysz, że nigdzie nie jest podawana cena końcowa inwestycji.
Deweloper w przypadku np. wzrostu cen materiałów lub usług niestety musi coś uszczknąć ze swojej marży, nie może teoretycznie już zmienić ceny podanej w umowie z klientem.
W umowie ze spóldzielnią trzeba pogodzić się z ryzykiem, ze moze być coś do dopłaty, choć z drugiej strony spółdzielnia powinna jak najrzetelniej na początku oszacować koszty całej inwestycji, żeby nie było wysokich dopłat.

Mnie bardziej niż cena końcowa, lub standard użytych materiałów (to można sobie sprawdzić w projekcie budowlanym) cały czas martwi co innego, a mianowicie jakim gwarantem tej inwestycji jest tak naprawdę SM Ujeścisko. Na ile można zaufać zarządowi i Radzie Nadzorczej, że weźmie na siebie całą odpowiedzialność doprowadzenia tej inwestycji do końca, bez jakiegoś fiaska finasowego. Na ile jest pewna sytuacja tej spółdzielni, czy nie grozi jej jakieś bankructwo, kolejne wizyty policji i prokuratury itp. To mi najbardziej nie daje spokoju jeśli chodzi o podpisanie umowy.

Co do ceny przekształcenia gruntu z wieczystego użytkowania na pełną własność to przypuszczam, że dopiero jak inwestycja zostanie zakończona i UM Gdańsk powoła rzeczoznawcę oraz wyceni grunt to wówczas będzie wiadomo jaka jest cena wykupu z 95% bonifikatą. Najpierw musi być jednak złozony do UM wniosek o przekształcenie gruntu, a tego przed zabudowaniem działki na cele mieszkaniowe zrobić nie można.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 21:40    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Trzeba być człowiekiem naprawdę wysokiej odwagi, by powierzać oszczędności życia, lub kredytować się na rzecz tak mało przejrzystej instytucji jak SM Ujeścisko...Czy naprawdę za mało w necie opisano już niegospodarności i wałków w tej właśnie SM?
Ricky 
   

VIP


Dołączył: Śro Cze 04, 2008 12:14
Posty: 759
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 10:00    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Niestety głównym wyznacznikiem jest cena... i tu niestety jest problem człowiek pazerny jest... a później ludzkie dramaty jak chociażby w przypadku Amber Gold
Marek74 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Lis 26, 2014 16:14
Posty: 442
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 22:48    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Ricky napisał:
Niestety głównym wyznacznikiem jest cena... i tu niestety jest problem człowiek pazerny jest... a później ludzkie dramaty jak chociażby w przypadku Amber Gold


Zgadzam się z tym i dlatego właśnie zadaję sobie pytanie jak pewnym gwarantem tej inwestycji jest SM Ujeścisko. Cena nie może być jedynym wyznacznikiem życiowych decyzji.

postregiment napisał:
Czy naprawdę za mało w necie opisano już niegospodarności i wałków w tej właśnie SM?

Ale czy te niegospodarności i wałki o których piszesz bardziej nie dotykały dotychczasowych mieszkańców niż kupujacych nowe mieszkania? Bo z tego co wiem chyba nikt nie ucierpiał fiansowo na dotychczasowych inwestycjach SMU. Wiadomo, były spore opóźnienia, duży stres dla kupujących, ostatnia inwestycja oddana chyba z rocznym poślizgiem i to też faktycznie można rozpatrywać w kategorii strat dla nabywców, ale tak wprost raczej nikt wpłaconych pieniędzy nie stracił? No chyba że o czymś nie wiem. Z chęcią posłucham opinii przed moją ostateczną decyzją o zakupie.
Daniell30 
   

Forum Ekspert


Wiek: 48
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 22:09
Posty: 483
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 10:53    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Utopić kasy nikt nie utopił, ale nie jest powiedziane, że kiedyś do tego nie dojdzie Sad

Są inne czynniki powodujące dyskomfort. Przy inwestycji Przemyska ryzyko wtopy było duże. No i stres. Ludzie pobrali kredyty, 10mc czekania aby móc zamieszkać !!! A winnego brak. Czy ta inwestycja jest w ogóle rozliczona???
Finanse SM są niejasne. Wiemy, że póki co zadłużenie jest spore. No niby dłużnicy kasę zwracają, ale czy to pokryje straty??? I kiedy???
Marek74 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Lis 26, 2014 16:14
Posty: 442
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 11:51    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Daniell30 napisał:
Utopić kasy nikt nie utopił


No właśnie, więc jest nadzieja, że i tym razem się uda, a to że opóźnienie może być to niestety trzeba brać pod uwagę . Ktoś tu pisał, że inwestycje są robione trochę na zasadzie piramidy finasowej, to znaczy, że aby mogła się skończyć bieżąca inwestycja, musi się zacząć kolejna, które ewentualnie sfinansuje zakończenie poprzedniej itd. Nie wiem ile w tym jest prawdy, nie chce mi się w to wierzyć, bo byłoby to sprzeczne z Ustawą o Spóldzielniach i ideą rozliczania kazdej inwestycji osobno po jej zakończeniu. Pytanie jednak kto sprawdzi spóldzielnię? Ostatnia lustracja wykazała jakieś nieprawidłowości przy poprzednich inwestycjach, nie wiem dokładnie o jakie nieprawidłowosci chodziło, ale sam fakt że jednak były.
Jedyne więc ewentualne ryzyko to to że po Zenga Park nie będzie już żadnej innej, ale w to raczej nie wierzę. Budowanie domów i mieszkań na już otrzymanych gruntach od miasta, i to w tak dobrej lokalizacji, to jednak bardzo dobry interes.
Poza tym spółdzielnia moim zdaniem ma całkiem spore comiesięczne dochody z czynszów i myślę że zrobi wszystko, żeby inwestycje się toczyły.

Daniell30 napisał:
10mc czekania aby móc zamieszkać !!! A winnego brak.


Z tego co mi wiadomo, to przyczyną był brak legalnego zarządu z wpisem w KRS, a konkretnie pozwolenie budowlane wydane zarządowi, który nie miał KRS-u więc trzeba było wydać pozolenie ponownie. Być może więc błąd na początku popełnił urząd wydając pozwolenie nieuprawnionemu organowi spóldzielni. No chyba że się mylę, więc proszę o sprostowanie.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 15:54    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Marek74 napisał:

Ale czy te niegospodarności i wałki o których piszesz bardziej nie dotykały dotychczasowych mieszkańców niż kupujacych

Ale to co, w nowych inwestycjach porobiły się wspólnoty, źeby ich nagle problemy całej SM nie dotyczyły?
Daniell30 
   

Forum Ekspert


Wiek: 48
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 22:09
Posty: 483
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 22:12    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Marek74
1. Jest nadzieja, że się uda? A jak nadzieja umrze? To się może posypie...
2. To są plotki od osób pracujących kiedyś w SM - że jedna inwestycja wykańcza drugą(nie zapominajmy o sporym zadłużeniu SM), sporo w tym prawdy, ale dowodów nikt raczej nie widział.
3. Równocześnie z ZENGA rusza następna inwestycja od poniedziałku zapisy już od poniedziałku I tu jest moja spora obawa !!! Jeżeli jest problem aby "domknąć" jedna inwestycję.... a tu już trzecią się otwiera??? To tylko kasa, kasa się liczy a wykończenie już nie...
4. Dochody SM wcale ni są takie spore. Nie wiadomo jeszcze jak się zakończy ściąganie długów. Czy wystarczą one na pokrycie strat SM. Póki co SM jest Zadłużona !!!
5. Brak legalnego zarządu to jedno, problem tkwił w zmianach budowlanych bez pozwolenia. To spowodowało perturbacje...
Inna sprawa, tak, że UM wydał zgodę na budowę zarządowi nie wpisanemu do KRS Smile Ot TERAZ POLSKA

CZEMU JESZCZE NIE MA POZWOLENIA NA BUDOWĘ ZENGA PARK???
umowy rezerwacyjne były do końca listopada...
Nowy zarząd jest już ponad pół roku. Pismo z zgodę na budowę Zenga zostało złożone podobno pod koniec listopada !!! Wolne żarty !!!
Co w tym czasie robi zarząd z GH ???
Marek74 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Lis 26, 2014 16:14
Posty: 442
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 22:41    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

postregiment napisał:

Ale to co, w nowych inwestycjach porobiły się wspólnoty, źeby ich nagle problemy całej SM nie dotyczyły?

Pewnie się nie porobiły, a jesli nawet to raczej nadal zarządzane przez spóldzielnię. Pisząc o problemach, które dotykają obecnych mieszkańców to miałem na myśli np. brak remontów budynków. W nowych inwestycjach tego problemu jeszcze nie ma, bo budynki są nowe, nie trzeba ich remontować, co najwyżej potrzebne będą naprawy gwarancyjne. Masz jednak racje, problemy całej SM w jakimś stopniu dotykają wszystkich.
Daniell30 napisał:

3. Równocześnie z ZENGA rusza następna inwestycja od poniedziałku zapisy już od poniedziałku I tu jest moja spora obawa !!! Jeżeli jest problem aby "domknąć" jedna inwestycję.... a tu już trzecią się otwiera??? To tylko kasa, kasa się liczy a wykończenie już nie...

Też widziałem to ogłoszenie i też mam mieszane odczucia w kontekście moich planów co do podpisania umowy na Zenga. Przede wszystkim zastanawiam się, czy spółdzielnia da radę nadzorować dwie inwestycje na raz. Co prawda do tej nowej inwestycji jest dopiero nabór, faktyczna budowa pewnie zacznie się za pół roku, może za rok, ale i tak zbiegnie się ona w czasie razem z Zenga Park. Druga sprawa to oczywiście większe finanse nad którymi będzie musiała panować spółdzielnia. Czy wiadomo gdzie dokładnie będzie ta inwestycja? Jest podane tylko, że przy Przemyskiej, ale ta ulica jest dość długa i zawiła. Przydałby się numer działki.
Daniell30 napisał:
Póki co SM jest Zadłużona !!!

Zadłużona ale u kogo? Mozesz podać jakieś konkrety?
Daniell30 napisał:

CZEMU JESZCZE NIE MA POZWOLENIA NA BUDOWĘ ZENGA PARK???

No cóz, o to musiałbyś zapytać zarząd spóldzielni, a w zasadzie architekta, który ponoć w imieniu spółdzielni zajmuje się uzyskaniem tego pozwolenia. Były pewne braki, które musiały zostać uzupełnione w wniosku o pozwolenie na budowę.
Daniell30 
   

Forum Ekspert


Wiek: 48
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 22:09
Posty: 483
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 23:06    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Zadłużenie wynika przede wszystkim z niepłacenia czynszów...
Fundusz remontowy SM jest zerowy Sad
Marek74 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Lis 26, 2014 16:14
Posty: 442
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 23:29    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Daniell30 napisał:
Zadłużenie wynika przede wszystkim z niepłacenia czynszów...

Dobrze, ale czy z tego wynika jakieś zadłużenie spóldzielni wobec firm zewnętrznych czy instytucji?
Daniell30 napisał:

4. Dochody SM wcale ni są takie spore.

To właśnie sobie sprawdziłem w ramach odpowiedzi, czy ta spółdzielnia jest dobrym gwarantem prowadzenia inwestycji.
W zasobach spóldzielni jest łącznie około 90 tyś m2 powierzchi użytkowej (stan na 2012 rok) mieszkań, nie licząc w tym lokali użytkowych, z których dzierżawy spóldzielnia również czerpie zyski. Przemnóż sobie tą powierzchnię przez stawkę eksploatacji podstawowej oraz funduszu remontowego, które prawdopdobnie płacisz co miesiąc. Nawet jeśli założyć, że nie wszyscy płacą sumiennie czynsz i fundusz remontowy oraz że większa część tej opłaty faktycznie idzie na eksploatację zasobów wspólnych to i tak miesięcznie zostaje całkiem spora kwota, która wpada na konto spółdzielni. Wystarczy chociażby pobierać fundusz remontowy a faktycznie nie wykonywać żadnych remontów lub wykonywać je w ograniczonym zakresie, a wolna kwota do wykorzystania jest jeszcze większa. Spółdzielnia nie ma przecież obowiązku gromadzenia funduszu remontowego na wydzielonym koncie bankowym, wystarczy że tylko zapisuje go w swoim systemie księgowym.
Daniell30 
   

Forum Ekspert


Wiek: 48
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 22:09
Posty: 483
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 12:03    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Pompy ciepła:
Gdyby nie pompy ciepła mieszkania czy domki powinny być tańsze w zakupie.
Eksploatacja powinna być tańsza. Jednak jeżeli chodzi o c.w. To z GPECu leci wrzątek, przy pompach ciepła woda letnia/ciepła. I tu moje wątpliwości.
Przy ciepłej wodzie z GPECU zużywamy np. 1m3, a ile wody nam pójdzie przy o wiele chłodniejszej wodzie z pomp?
W przypadku trzykrotności zużycia c.w. wody z pomp, ta różnica jest zerowa. Więc na dobra sprawę pompa tu nie zdaje egzaminu. Przy ogrzewaniu podłogowym podobna sytuacja, może mieć miejsce... Więc niby woda i ogrzanie tańsze, ale w sumie wyjdzie tak samo oby nie drożej jak przy GPECu. Więc i tu jest dodatkowe ryzyko kupna domu czy mieszkania w najnowszej sprzedaży.
Pisze tu o inwestycji już wybudowanej na ul. Przemyskiej...

Marek74 - to co wyliczasz to jest OK, tylko że nie zapominaj że oprócz długów jest eksploatacja bieżąca, więc z tych pieniędzy, aż tyle nie zostaje.
Żeby sprawy się wyprostowały, wszyscy dłużnicy/mieszkańcy powinni być rozliczeni, dopiero wtedy można mówić o regulacji długów wobec UM czy Gpec itp. Tylko czy to wystarczy...?
F. remontowy jest zerowy, bo nim łatane były należności. Nie znaczy to, że FR był i można o tych pieniądzach zapomnieć. Trzeba przeprowadzać remonty, z niczego innego jak z FR.
mdpgd 
   

VIP


Dołączył: Pon Paź 01, 2007 10:16
Posty: 1219
Skąd: Gdańsk Ujeścisko-Łostowice

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 10:49    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Daniell30 napisał:
Zadłużenie wynika przede wszystkim z niepłacenia czynszów...
Fundusz remontowy SM jest zerowy Sad


skoro tak, to nie rozumiem, dlaczego SM ukrywa ewentualne zadłużenia wobec mediów - jeśli ma pokrycie tych długów w długach mieszkańców, to powinni wręcz wrzucić odpowiednie info do skrzynek każdego mieszkańca...

_________________
Radny Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice
www.infoener.webd.pl/mdp_info

Stowarzyszenie "Nasze Ujeścisko"
www.naszeujescisko.pl
www.facebook.com/NaszeUjescisko

Dom Sąsiedzki Nasze Ujeścisko
www.facebook.com/DomKulturyBibliotekaUjescisko/
Daniell30 
   

Forum Ekspert


Wiek: 48
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 22:09
Posty: 483
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 0:05    Temat postu: Re: Inwestycja Zenga Park

Marek Aga coś się ruszyło? Jest pozwolenie????
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 69 Idź do strony 1, 2, 3 ... 67, 68, 69    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama