portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Ujeścisko - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ujeścisko - sprawy osiedlowe » Forum » Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kalinowski11 
   

VIP


Dołączył: Nie Lut 12, 2006 10:27
Posty: 1506
Skąd: Gdańsk - Ujeścisko - Wonneberg

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 9:35    Temat postu: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Witam.

Proszę o radę. Lepiej być członkiem naszej kochanej spółdzielni, czy lepiej od członkostwa tego trzymać się możliwie daleko.
Chodzi głównie o sprawy finansowe (ewentualne kłopoty spółdzielni itp.).

Proszę o wszystkie za i przeciw Smile

_________________
http://www.youtube.com/user/kalinowski11?gl=PL&hl=pl#g/u

http://www.youtube.com/watch?v=97VQUMvbb4U&feature=share&list=PLUHFDsVijYpWUYcO70IbiTTK3dfyYf3x8
lionpl 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Gru 17, 2012 15:40
Posty: 119
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 16:05    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Jako członek odpowiadasz za zobowiązania SM do wysokości swojego wpisowego, za to są nieco niższe opłaty. Po 2-3 latach się zwraca.
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 19:43    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

kalinowski11 napisał:
Witam.

Proszę o radę. Lepiej być członkiem naszej kochanej spółdzielni, czy lepiej od członkostwa tego trzymać się możliwie daleko.
Chodzi głównie o sprawy finansowe (ewentualne kłopoty spółdzielni itp.).


Dokładnie nad tym samym ostatnio się zastanawiam i byłem już blisko złożenia wypowiedzenia z członkostwa. Jeszcze się jednak chwilę wstrzymuję. Członkiem spółdzielni zostałem niejako z "automatu", bo musiałem opłacić wpisowe w momencie kupna mieszkania dobrych 10 lat temu. Na szczęście teraz statut spółdzielni umożliwia rezygnację.

Jakie ja widzę plusy i minusy rezygnacji z członkostwa.
Plusy:
+ przestaje odpowiadać za jakiekolwiek problemy i wpadki finasowe spółdzielni - duży plus
+ dostaję zwrot wpisowego i udziału (zgodnie z aktualnym statutem spółdzielni)

Minusy:
- płacę wyższą "eksploatację podstawową" , ale to niejako można sobie skompensowac zwrotem wpisowego i udziału.
- nie mogę brać udziału w głosowaniach na zebraniach członkowskich lub Walnym Zgromadzeniu
- nie mogę kandydować do Rady Nadzorczej, choć z tym ograniczeniem to nie jestem pewien
- nie mam wpływu na wybór Rady, Zarządu, oraz na jakiekolwiek działania tej spółdzielni (choć i tak teraz mam na to niewielki wpływ)
- musiałbym chyba zmienić akt notarialny, bo niestety mam w nim wpisane, że jestem członkiem spółdzileni. Nie wiem po co był ten zapis, teraz żałuję, że nie dopilnowałem u notariusza wykreślenia tego wpisu. Akt notarialny mijałby się z prawdą, więc raczej straciłby ważność.
- prawdopodobnie niechętnie udostępniano by mi wszelkie faktury i inne dokumenty finasowe spółdzielni zasłaniając się tym, że nie jestem członkiem.
- nie miałbym pierwszeństwa w kupnie nowo budowanych mieszkań na terenie spółdzielni, ale po pierwsze i tak nie jestem tym zainteresowany, a po drugie mam wrażenie, że mieszkania w pierwszej kolejności i tak są przydzielane wśród "swoich".

Pomimo tych minusów powoli jednak dojrzewam do tego, żeby wystąpić z członkostwa, bo nie widzę przyszłości tej spółdzielni, a raczej ryzyko dla moich finansów.

A generalnie to uważam, że powinniśmy dążyć do likwidacji spółdzielni i utworzenia mniejszych wspólnot.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 21:01    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

mieszkaniecUjesciska napisał:

Minusy:
- płacę wyższą "eksploatację podstawową" , ale to niejako można sobie skompensowac zwrotem wpisowego i udziału.
- nie mogę brać udziału w głosowaniach na zebraniach członkowskich lub Walnym Zgromadzeniu
- nie mogę kandydować do Rady Nadzorczej, choć z tym ograniczeniem to nie jestem pewien
- nie mam wpływu na wybór Rady, Zarządu, oraz na jakiekolwiek działania tej spółdzielni (choć i tak teraz mam na to niewielki wpływ)
- musiałbym chyba zmienić akt notarialny, bo niestety mam w nim wpisane, że jestem członkiem spółdzileni. Nie wiem po co był ten zapis, teraz żałuję, że nie dopilnowałem u notariusza wykreślenia tego wpisu. Akt notarialny mijałby się z prawdą, więc raczej straciłby ważność.
- prawdopodobnie niechętnie udostępniano by mi wszelkie faktury i inne dokumenty finasowe spółdzielni zasłaniając się tym, że nie jestem członkiem.
- nie miałbym pierwszeństwa w kupnie nowo budowanych mieszkań na terenie spółdzielni, ale po pierwsze i tak nie jestem tym zainteresowany, a po drugie mam wrażenie, że mieszkania w pierwszej kolejności i tak są przydzielane wśród "swoich".


Z tych wszystkich faktów, chyba tylko mniejsza opłata eksploatacyjna jest faktyczną zaletą, bo pozostałe wymienione przez Ciebie uprawnienia to zdaje się w naszej SM jedynie fikcja....
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 21:32    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

postregiment napisał:
pozostałe wymienione przez Ciebie uprawnienia to zdaje się w naszej SM jedynie fikcja....


Zgadza się, podałem utratę tych uprawnień jako potencjalne minusy, ale dla mnie te uprawnienia tez są fikcją i tak naprawdę nie postrzegam tego jako wielkiej straty.

Co do różnicy w opłacie eksploatacyjnej to tak jak chyba juz Tobie kiedyś pisałem róznica jest na tyle mała, że nie można tego traktowac jako jakiegoś wielkiego przywileju i zachęty do pozostania członkiem spółdzielni.

Ostatnio też się zastanawiałem nad tym co by było, gdyby faktycznie zrealizował się czarny scenariusz i spółdzielnia by upadła, pojawili się wierzyciele, komornik itp. Budynki, mimo, że są w nich mieszkania własnościowe jako takie należą chyba nadal do spółdzielni, a przynajmniej w takim stopniu w jakim zajmowane są przez część mieszkań własnościowo-spółdzielczych (nie przekształconych w pełną własność). Czy wówczas komornik w imieniu wierzycieli moze zająć takie budynki? Co z właścicielami mieszkań w takim budynku?
Nawet w moim akcie notarialnym mam niestety wpisane, że budynek jako taki pozostaje własnością spółdzielni dopóki wszystkie mieszkania nie zostaną przekształcone w pełną własność. Tego wpisu za cholerę notariusz oraz przedstawiciel spółdzielni nie chcieli mi usunąć z aktu. A nie wiem niestety czy wszyscy lokatorzy w moim budynku zdecydowali się przekształcienie prawa własności, przymusu przecież nie było.
Dla mnie spółdzielnia to jakiś jednak ułomny twór prawny, do końca nie wiadomo, czy mieszkanie jest bezpieczne z punktu widzenia roszczeń potencjalnych wierzycieli spółdzielni. To jest co najmniej dziwne jak spółdzielnia może być właścicielem budynku, skoro my, lokatorzy kupując mieszkania zapłacilismy za budowę, było tzw. rozliczenie końcowe inwestycji. Czyli co, ja jestem włascicielm mieszkania, a mury zewnętrzne albo dach budynku należą do spółdzielni? Cos tu nie gra.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 21:41    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

mieszkaniecUjesciska napisał:
postregiment napisał:
pozostałe wymienione przez Ciebie uprawnienia to zdaje się w naszej SM jedynie fikcja....


Zgadza się, podałem utratę tych uprawnień jako potencjalne minusy, ale dla mnie te uprawnienia tez są fikcją i tak naprawdę nie postrzegam tego jako wielkiej straty.

Co do różnicy w opłacie eksploatacyjnej to tak jak chyba juz Tobie kiedyś pisałem róznica jest na tyle mała, że nie można tego traktowac jako jakiegoś wielkiego przywileju i zachęty do pozostania członkiem spółdzielni.

Ostatnio też się zastanawiałem nad tym co by było, gdyby faktycznie zrealizował się czarny scenariusz i spółdzielnia by upadła, pojawili się wierzyciele, komornik itp. Budynki, mimo, że są w nich mieszkania własnościowe jako takie należą chyba nadal do spółdzielni, a przynajmniej w takim stopniu w jakim zajmowane są przez część mieszkań własnościowo-spółdzielczych (nie przekształconych w pełną własność). Czy wówczas komornik w imieniu wierzycieli moze zająć takie budynki? Co z właścicielami mieszkań w takim budynku?
Nawet w moim akcie notarialnym mam niestety wpisane, że budynek jako taki pozostaje własnością spółdzielni dopóki wszystkie mieszkania nie zostaną przekształcone w pełną własność. Tego wpisu za cholerę notariusz oraz przedstawiciel spółdzielni nie chcieli mi usunąć z aktu. A nie wiem niestety czy wszyscy lokatorzy w moim budynku zdecydowali się przekształcienie prawa własności, przymusu przecież nie było.
Dla mnie spółdzielnia to jakiś jednak ułomny twór prawny, do końca nie wiadomo, czy mieszkanie jest bezpieczne z punktu widzenia roszczeń potencjalnych wierzycieli spółdzielni. To jest co najmniej dziwne jak spółdzielnia może być właścicielem budynku, skoro my, lokatorzy kupując mieszkania zapłacilismy za budowę, było tzw. rozliczenie końcowe inwestycji. Czyli co, ja jestem włascicielm mieszkania, a mury zewnętrzne albo dach budynku należą do spółdzielni? Cos tu nie gra.


Trzeba Ci przyznać - szereg bardzo bardzo dobrych pytań.

Z drugiej strony już widzę konferencje gdańskiej prokuratury po tym gdy z SM Ujeścisko wyjdzie jeden wielki wałek i będziemy odnosić się do wcześniejszych zawiadomień prokuratury przez mieszkańców...coś jak w stylu Amber Gold (brzmi trochę populistycznie, wiem), czyli musi porządnie piedryknąć i narobić mieszkańcom straty w milionach peelenów, aby ktoś się temu porządnie przyjrzał.
lionpl 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Gru 17, 2012 15:40
Posty: 119
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 11:23    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

W przypadku długów i przejęcia budynków przez podmiot nie będący spółdzielnią, wszystkie mieszkania spółdzielcze-własnościowe stają się własnościowe z automatu.
W przypadku gdy przejmuje to inna spółdzielnia nic się nie zmienia.

Największym problemem mogą być zaległości w płatnościach za dostawę mediów.
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 19:21    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

lionpl napisał:
W przypadku długów i przejęcia budynków przez podmiot nie będący spółdzielnią, wszystkie mieszkania spółdzielcze-własnościowe stają się własnościowe z automatu.


Jeśli tak jest to pół biedy, choć mógłbys to podeprzeć jakimiś konkretnymi przepisami? Poza tym chyba nie tak do końca z automatu, bo to musi mieć formę aktu notarialnego.
Zakładając, że jak to określiłeś jakiś podmiot przejmuje budynek (załóżmy, że w najgorszym przypadku tym podmiotem będzie komornik), to co dalej z mieszkaniami własnościowymi w budynku? Czy właściciele mieszkań mogą mieć jakis problem finansowy? Czy w zasadzie komornik może zająć taki budynek?

Przypadek kiedy administator budynku przestaje płacić za media jest dość klasyczny, chyba niedawno na Kowalach był taki problem w budynkach TBS. Ludzie płacicili czynsz, a administrator budynku i tak nie przekazywał płatności dalej. Dlatego najlepiej byłoby nawet w budynku wielorodzinnym mieć podpisane indywidualne umowy z dostawcami mediów typu woda, energia cieplna czy wywóz śmieci i opłacać to bez pośrednictwa kogokolwiek.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 22:00    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

mieszkaniecUjesciska napisał:


Dlatego najlepiej byłoby nawet w budynku wielorodzinnym mieć podpisane indywidualne umowy z dostawcami mediów typu woda, energia cieplna czy wywóz śmieci i opłacać to bez pośrednictwa kogokolwiek.


To chyba raczej niemożliwe, z tego co pamiętam dostawcy mediów dostarczają je do głównego zawora, a dalej dzieli i rządzi niestety SM, stąd np. tak ruchome stawki za podgrzanie ciepłej wody.

Swoją drogą tyle trąbiono o jakiejś kontroli w naszej SM ostatnio, coś z tego wyszło?
lionpl 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Gru 17, 2012 15:40
Posty: 119
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 12:04    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Cytat:
1. jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego.
2. W wypadku nabycia budynku lub udziału w budynku przez inną spółdzielnię mieszkaniową byłemu członkowi przysługuje roszczenie o przyjęcie do tej spółdzielni.
3.Przez byłego członka, o którym mowa w ust. 2, należy rozumieć członka, którego członkostwo ustało na skutek wykreślenia spółdzielni z rejestru w związku z zakończeniem postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego i któremu przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu


Art. 17(1Cool ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 20:42    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

lionpl napisał:

Art. 17(1Cool ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych


Dzięki za przytoczone przepisy. Czy znalazłeś może gdzieś w tej ustawie informację, czy włascicielom mieszkań własnościowych mogą grozić jakieś konsekwencje finansowe w przypadku przejęcia budynku przez inny podmiot w wyniku postępowania egzekucyjnego lub upadłościowego spółdzielni? Jednym słowem, czy własciciele mieszkań (niekoniecznie członkowie spółdzielni) mogą być jakoś obciążeni spłatą długów spółdzielni?
Tak czy inaczej widać, że warto się wydzielić z spółdzielni i utworzyć wspólnotę, żeby później nie mieć tego typu dylematów. Widmo bankructwa spółdzielni zawsze jest możliwe, a zważywszy na to, że na sposób zarządzania finansami spółdzielni ma się zerowy wpływ to tym bardziej trzeba się jakos zabezpieczyć.
Ciekaw jestem ile jest prawdy w tych plotkach na temat nielegalnego wyprowadzania naszych czynszów na zewnątrz spółdzielni.
lionpl 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Gru 17, 2012 15:40
Posty: 119
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 13:45    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Generalnie zarówno członkowie jak i nie-członkowie nie odpowiadają za długi spółdzielni. Odpowiedzialny jest zarząd (ale np. mając rozdzielność majątkową i przepisane wszystko na małżonka to jest bez znaczenia).

W praktyce może być problem tylko z dostawcami mediów i podatkami od części wspólnej - jeżeli spółdzielnia tego nie zapłaci to będą się próbować dobrać do właścicieli mieszkań.

Wyodrębnienie wszystkich mieszkań i założenie wspólnoty może oszczędzić tego typu problemów. Dodatkowo można wtedy przekształcić użytkowanie wieczyste w własność - zwraca się po ok. 3-4 latach (a to jest dość istotne, bo po budowie Havla i linii tramwajowej użytkowanie wieczyste może sporo zdrożeć).
Opłata eksploatacyjna w firmach zarządzających nie będzie raczej niższa, ale za to spaść mogą koszty remontów i wymiany wodomierzy/ciepłomierzy. No i wspólnota ma większy wpływ na to co się dzieje z budynkiem.
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 12:35    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Czy też dostaliście z S.M. Ujeścisko pismo odnośnie podwyżki za wywóz śmieci? Uchwałą Zarządu z 18.12.2012 chcą nam podwyższyć od 1 stycznia stawkę za wywóz śmieci z 8zł/osobę do 9,82zł/osobę. Wynika to z kosztów jakie ponieśli przez ostatnie 10 miesięcy. Co o tym sądzicie?
Pozornie ok, bo to i tak jest mniej niż chce nam zafundować UM Gdańsk od 1 lipca.

Muszę wyjaśnic z SM jak wygląda teraz umowa z firmą wywoząca śmieci i skąd ta podwyzka. Bo jeśli płacą od stałej ilości wywiezionych kontenerów miesięcznie z terenu spółdzielni, a umowa była podpisana np. na początku 2012 roku to skąd wyszło im więcej przez ostatnie 10 miesięcy niż to co było prognozowane. Wiaty śmietnikowe są od dawna zamykane na klucz, więc nie ma mozliwości żeby śmieci były podrzucane przez kogos z zewnątrz, no chyba że się mylę. Nie widziałem u mnie, żeby był problem z przepełnionymi kontenerami, więc ta ilość zakontraktowanych śmieci do wywiezienia w umowie musiała być dotychczas ok.
Coś mi tu nie gra, czyżby kreatywna księgowość i kolejny sposób na wyciągnięcie kasy przez spółdzielnię?
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 12:23    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

Też dostałem takie pismo. Co zastanawiające pan Harasymiuk mimo braku wpisu do KRS nadal podpisuje się jako prezes pod pismami kierowanymi do mieszkańców. Oczywiście jako nie-członek SM nie mam wgląd w dokumenty SM. Tym bardziej więc jestem ciekaw czy osobom które są członkami SM udostępniane są takie dokumenty jak rozliczenia z firmą wywożącą śmieci, czy z dostawcami mediów??

Jestem również po lekturze gazetki Spółdzielca znalezionej w swojej skrzynce i kilka uwag.

SM planuje dosyć duże inwestycje w jedenastu częściach naszego osiedla. Mam tylko nadzieję, że podobnie jak w innych gdańskich spółdzielniach nowe inwestycje spółdzielni oznaczać będą utrzymanie dotychczasowych stawek opłat dla mieszkańców. Zawsze był to jakiś plus dla mieszkańców w sąsiedztwie których powstawały inwestycje SM.

Zadłużenie - trochę mnie to już śmieszy te żalenie się SM w każdej gazetce i na www jak to mieszkańcy nie płacą czynszów i pisanie cyt. "dla spółdzielni oznaczają brak środków na zobowiązania wobec dostawców mediów (...) oraz na podatki i przeprowadzenie niezbędnych remontów". No do cholery po to są chyba odpowiednie instrumenty prawne w naszym kraju aby SM jako zarządca nieruchomości skutecznie ściągał należności zamiast biadolić i biadolić...

I z rzeczy na plus - cieszy mnie fakt ujawnienia projektu planu remontowego na 2013 rok, bo zazwyczaj to gdzieś na wiosnę miało się już do czynienia z przyjętą uchwałą. Nie będę ukrywał również, że cieszy mnie fakt planowanego docieplenia mojego budynku Smile

Z gazetki dowiedziałem się również że UM Gdańsk planuje zagospodarowanie okolic zbiorników retencyjnych przy ul. Przemyskiej na cele rekreacyjne Smile
mieszkaniecUjesciska 
   

VIP


Dołączył: Pon Lut 09, 2009 20:23
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk Ujeścisko

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 13:10    Temat postu: Re: Być albo nie być... członkiem S.M. Ujeścisko.

postregiment napisał:
Też dostałem takie pismo. Co zastanawiające pan Harasymiuk mimo braku wpisu do KRS nadal podpisuje się jako prezes pod pismami kierowanymi do mieszkańców. Oczywiście jako nie-członek SM nie mam wgląd w dokumenty SM. Tym bardziej więc jestem ciekaw czy osobom które są członkami SM udostępniane są takie dokumenty jak rozliczenia z firmą wywożącą śmieci, czy z dostawcami mediów??


Ja jestem członkiem spółdzielni (jeszcze Very Happy ) i spróbuję obejrzeć te rozliczenia z firmą wywożącą śmieci, mam nadzieję że te dokumenty mi pokażą. Kiedys robili mi pod górkę z ujawnieniem umów z UPC na utrzymanie infrastruktury sieci kablowej na terenie osiedla, ale koniec końców udostepnili.
Niestety u mnie nie znalazłem gazetki "Spółdzielca". Sad Moim zdaniem dodatkowe inwestycje na terenie spóldzielni powinny wręcz obnizyć opłaty dla dotychczasowych mieszkańców, m.in. tytułem wieczystego uzytkowania terenów wspólnych, w końcu większa liczba osób będzie się na to zrzucać. Już wczesniej były tego obietnice gdy powstawały nowe bloki przy Przemyskiej, jakoś żadnych obniżek w czynszu nie ujrzałem.
Co do biadolenia spółdzielni na zadłużenie mieszkańców to też mnie to wkurza. Skoro straszą możliwością długów wobec dostawców mediów to trudno, niech odetną takim dłużnikom wodę lub ogrzewanie. Myślę, że to będzie skuteczny sposób. Energa na przykład bardzo szybko odcina dostawę prądu gdy pojawia się zadłużenie.

Gdzie znalazłeś plany remontowe na 2013 rok? Na stronie spółdzielni w zakładce REMONTY nic takiego oczywiście nie znajduję.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama