portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Ujeścisko - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ujeścisko - sprawy osiedlowe » Forum » Dzwony kościelne....
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Dzwony kościelne....

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Ricky 
   

VIP


Dołączył: Śro Cze 04, 2008 12:14
Posty: 768
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 12:38    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

bikeje napisał:

Tu bym polemizowalaWink Wg mnie szanowac siebie nawzajem to wbicie sobie do glowy, ze nikt nie jest pepkiem swiata i ze ludzie niekoniecznie chca zyc zyciem sasiada. Niekoniecznie chca np. sluchac jego muzyki, niekoniecznie chca wachac jego smieci zostawione "na chwile" na klatce schodowejWink U siebie w domu kazdy chce miec po prostu swiety spokoj. Mimo tego, ze zyjemy w miescie, w blokowisku, pewne granice jednak obowiazuja. KAZDEGO. Ale racja, wiecej usmiechu czyni cudaWink

Szczerze mowiac ja rozumiem osoby, ktorym przeszkadza bicie dzwonow. Juz pisalam, ze ja je na Zakoniczynie slysze. Wspolczuje tym, ktorzy mieszkaja obok i sa na takie dzwieki wyczuleniSmile Jednoczesnie dziwie sie, ze jeszcze sie nie zorganizowali i nie poszli do ksiedza porozmawiac o tym osobiscie. Forum takich problemow nie rozwiaze.


Sobie wbić do głowy można... i nawet trzeba. Jednakże są ludzie którzy tego nie robią... I dopóki nie łamią obowiązującego prawa, czy przepisów nic na to nie poradzisz... I to niestety zmusza nas do zwiększonej tolerancji...
Co do dzwonów - już dawno pisałem, że jeżeli komuś to przeszkadza to powinien udać się do proboszcza i porozmawiać... Niestety u nas łatwiej poruszać takie tematy na forum bo daje to poczucie anonimowości.
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 16:19    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

Ricky napisał:
bikeje napisał:

Tu bym polemizowalaWink Wg mnie szanowac siebie nawzajem to wbicie sobie do glowy, ze nikt nie jest pepkiem swiata i ze ludzie niekoniecznie chca zyc zyciem sasiada. Niekoniecznie chca np. sluchac jego muzyki, niekoniecznie chca wachac jego smieci zostawione "na chwile" na klatce schodowejWink U siebie w domu kazdy chce miec po prostu swiety spokoj. Mimo tego, ze zyjemy w miescie, w blokowisku, pewne granice jednak obowiazuja. KAZDEGO. Ale racja, wiecej usmiechu czyni cudaWink

Szczerze mowiac ja rozumiem osoby, ktorym przeszkadza bicie dzwonow. Juz pisalam, ze ja je na Zakoniczynie slysze. Wspolczuje tym, ktorzy mieszkaja obok i sa na takie dzwieki wyczuleniSmile Jednoczesnie dziwie sie, ze jeszcze sie nie zorganizowali i nie poszli do ksiedza porozmawiac o tym osobiscie. Forum takich problemow nie rozwiaze.


Sobie wbić do głowy można... i nawet trzeba. Jednakże są ludzie którzy tego nie robią... I dopóki nie łamią obowiązującego prawa, czy przepisów nic na to nie poradzisz... I to niestety zmusza nas do zwiększonej tolerancji...
Co do dzwonów - już dawno pisałem, że jeżeli komuś to przeszkadza to powinien udać się do proboszcza i porozmawiać... Niestety u nas łatwiej poruszać takie tematy na forum bo daje to poczucie anonimowości.


Rozumiem Twoje argumenty i rozumiem, że żyję w kraju w którym 90-ileśtam procent to katolicy, ale czy nie uważasz, że lekką przesadą jest ta 8 rano z dzwonami? No ja rozumiem jeszcze, że w niedzielę ta 10.30 to może moja fanaberia, że tak długo śpię w weekend, spoko nie ma sprawy...No ale gdy mam dzień wolnego w tygodniu i budzę się o 8 przez dzwony, to uważam to właśnie za brak szacunku.

Masz rację żeby pójść do księdza pogadać, ale myślałem, że skoro zajął on stanowisko i zachęcał do konkretnej wymiany zdań tu na forum, to i myślałem, że doczekam się odpowiedzi na moje konkretne sformułowania.
Asia001 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 18, 2010 16:32
Posty: 90
Skąd: Gdańsk- Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 9:59    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

postregiment napisał:
myślałem, że skoro zajął on stanowisko i zachęcał do konkretnej wymiany zdań tu na forum, to i myślałem, że doczekam się odpowiedzi na moje konkretne sformułowania.


Niestety cudów nie ma- zwłaszcza, jeżeli chodzi o dialog z tą parafią.
Zwykłe bicie piany i tyle. Mad
kalinowski11 
   

VIP


Dołączył: Nie Lut 12, 2006 10:27
Posty: 1506
Skąd: Gdańsk - Ujeścisko - Wonneberg

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 10:07    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

Asia001 napisał:
Zwykłe bicie piany i tyle.



Mi też się wydaje, że bijesz pianę...

http://gdansk-ujescisko.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=430029#430029

Twisted Evil

_________________
http://www.youtube.com/user/kalinowski11?gl=PL&hl=pl#g/u

http://www.youtube.com/watch?v=97VQUMvbb4U&feature=share&list=PLUHFDsVijYpWUYcO70IbiTTK3dfyYf3x8
ks.Sylwester 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 05, 2007 15:48
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz / Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 16:56    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

Co do głośników, to były uruchomione tylko 2 razy: na Pierwszą Komunię świętą i na Rocznicę. Jeśli jest jakąś większa uroczystość w kościele i ludzie się nie mieszczą, to proszą o włączenie głośników na zewnątrz. Poza tym, gdybysmy chcieli tak podchodzić do sprawy, to wszelkie festyny i koncerty powinny odbywać się bez nagłośnienia, bo przeszkadzają innym.

Co do dzwonów, są one wyznacznikiem pory dnia, (ostatnio rozmawiałem z jedną osobą, która mówi, że jak słyszy dzwony, to wie, że musi wychodzić do szkoły), ale także wzywają wiernych na Mszę św. i na modlitwę (również znam osoby, które na głos dzwonów, szykują się do kościoła). Dzwony mają spełniają funkcję informującą, aby wierni mogli przyfotować się do Mszy św.

Ponadto, jak to napisał Ricky, są również elementem tradycji, a tradycję nalezy pielęgnować Smile Od wielu wieków tam, gdzie był kościół, biły dzwony i to się nie zmieni. Ciekaw jestem, czy niedługo pojawią się petycje w Krakowie, aby nie grać Hajnału Mariackiego (też jest tradycją), albo czy mieszkańcy Oliwy nie będą zaskarżać nowożeńców i gości wyjeżdżających z Katedry, że trąbią wyjeżdżając z placu kościelnego. Może też zabronimy strzelania w noc Sylwestrową, przecież wszyscy wiedzą kiedy jest północ (nie trzeba więc odliczać Nowego Roku), a wiele osób chce o tej godzinie spać (osoby w podeszłym wieku i dzieci).

Na tym forum pojawiło się wiele wypowiedzi dotyczących hałasu: pani chodząca na szpilkach w mieszkaniu, samochody przejeżdżające koło domów, samoloty przelątujące nad naszymi domami, strzyżenie trawników o 6 rano. Do tego dochodzą dzwony. Nie jest to złośliwość księży czy też innych wierzących - to jest tradycja i coś, co składa sie na nasze codzienne życie. Przez ostatnich kilka miesięcy hałas powodują budowlańcy i ciężki sprzęt przy nowobudujących się budynkach na ul. Przemyskiej. Nie podejrzewam nikogo o złośliwość, tak samo jak nie oskarżam pilotów, że na złość nisko latają, albo panów, że na złość strzygą trawnik z samego rana. Każdy wypełnia swoje zadanie; uszanujmy więc pracę i tradycję innych.

Ktoś powie, że Kościół (lub ulubione zdanie pani Joanny - "kler") nie szanuje innych. Odrazu więc odpowiadam na ten zarzut, że wyrazem szacunku i zrozumienia jest to, ze dzwony nie biją w tygodniu ani w niedzielę przed pierwszą Mszą św., czyli o 7:00 (ponoć ktoś słyszy dzwon o 7:00 - np. "Kusmyk", "Asia001", "Drela"). W pozostałe natomiast godziny (których nikt nie jest w stanie wymienić - nikt nie odpisał na moją prośbę, aby wypisac godziny i czas trwania bicia dzwonów), poza 12:00 bije tylko jeden, najmniejszy dzwon i tylko przez minutę. Prosze więc nie pisać nic o braku tolerancji, zadufaniu itd, bo są to fałszywe oskarżenia...

Pani Joanno, zapraszamy do nas. Nie potrafi Pani nawiązać dialogu, tylko pisze o nas w trzeciej osobie, pomimo, ze się odezwałem na forum ("Robią co chcą i nic więcej się nie liczy", "Wszystko narzucają i wszystkiemu mamy się podporządkować!!"). A dzwony o 6:00 rano to może się Pani przyśniły, albo przesłyszały ("Walą każdego dnia- w dzień powszedni, niedzielę i święta począwszy od godziny 6.00- nie zwracając uwagi na nikogo i nie licząc się z nikim."). U nas dzwonią nie biją o 6:00 rano (jeden wyjatek w roku - Rezurekcja).

_________________
ks. Sylwester
24-11-500
ks.Sylwester 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 05, 2007 15:48
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz / Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 18:55    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

bikeje napisał:
Mieszkam na Zakoniczynie, na 5 Wzgorzach i dzisiaj rano tez slyszalam u nas bicie dzwonowSmile U nas nie jest to uciazliwe, bo mieszkamy dosc daleko, ale jednak je slychac.


Zakoniczyn i 5 wzgórz to dwie różne dzielnice...
Z tego co wiem, to słychać tam bardziej dzwony z Łostowic

_________________
ks. Sylwester
24-11-500
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 19:53    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

ks.Sylwester napisał:

nikt nie odpisał na moją prośbę, aby wypisac godziny i czas trwania bicia dzwonów)


Ksiądz posuwający się do kłamstwa, dobrze widzę? Przecież napisałem kilka postów wyżej kiedy kościół zafundował mi pobudkę: niedziela godzina 10:40 oraz dzień powszedni godzina 8:00. O ile weekend jeszcze jakoś jestem w stanie zrozumieć, że 10:40 to moja fanaberia długiego spania, o tyle może mam księdzu podziękować, że w dni powszednie dzwony biją o godzinie 8, a nie już o 7? To ma być jakiś żart, albo wyraz szacunku wobec tych którym te dzwony przeszkadzają?

I dlaczego używa ksiądz nawiązań do dzwonów znajdujących się w historycznym centrum miasta (patrz: hejnał krajowski)? Naprawdę jest ksiądz tak krótkowzroczny, że nie widzi tej "subtelnej" różnicy w biciu dzwonów w historycznym centrum miasta, a biciu na spokojnym osiedlu mieszkaniowym? Naprawdę jest ksiądz tak krótkowzroczny, że porównuje festyn, który odbywa się raz na pół roku / kwartał do codziennego budzenia mieszkańców o 8 rano??
Kusmyk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Kwi 22, 2009 14:09
Posty: 329
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 20:03    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

ks.Sylwester napisał:
Co do dzwonów, są one wyznacznikiem pory dnia, (ostatnio rozmawiałem z jedną osobą, która mówi, że jak słyszy dzwony, to wie, że musi wychodzić do szkoły), ale także wzywają wiernych na Mszę św. i na modlitwę (również znam osoby, które na głos dzwonów, szykują się do kościoła). Dzwony mają spełniają funkcję informującą, aby wierni mogli przyfotować się do Mszy św.

Rozumiem że według naszego kościołą wierni nie mają zegarków dlatego potrzebują sygnału dzwiękowego Smile

ks.Sylwester napisał:
Od wielu wieków tam, gdzie był kościół, biły dzwony i to się nie zmieni.

Czyli koniec dyskusji Smile

ks.Sylwester napisał:
Ktoś powie, że Kościół (lub ulubione zdanie pani Joanny - "kler") nie szanuje innych.

A szanuje skoro i tak się to nie zmieni?

ks.Sylwester napisał:
poza 12:00 bije tylko jeden, najmniejszy dzwon i tylko przez minutę.

A bicie co godzinę wyznaczające pełną godzinę?

A korzystając z okazji (wiem, wiem zaraz inni się oburzą że już ten temat był ale spróbuję).
Dlaczego nasz kościół wybudowany z naszych skłądek nie zapytał SWOICH parafian czy chcią mieć nadajniki telefoni komórkowej na wieży?
25271
kalinowski11 
   

VIP


Dołączył: Nie Lut 12, 2006 10:27
Posty: 1506
Skąd: Gdańsk - Ujeścisko - Wonneberg

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 20:48    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

Kusmyk napisał:
Dlaczego nasz kościół wybudowany z naszych skłądek nie zapytał SWOICH parafian czy chcią mieć nadajniki telefoni komórkowej na wieży?


Ja chcę, dzięki tym nadajnikom mam ładny zasięg sieci Play Smile Uważam, że opłaty które uiszcza sieć pomagają w budowie, utrzymaniu kościoła, parafii. Wątek na ten temat zdechł, więc czemu poruszasz ten temat w wątku o dzwonach ? Czyżby dlatego że jedno i drugie znajduje się w wieżach ? Smile

_________________
http://www.youtube.com/user/kalinowski11?gl=PL&hl=pl#g/u

http://www.youtube.com/watch?v=97VQUMvbb4U&feature=share&list=PLUHFDsVijYpWUYcO70IbiTTK3dfyYf3x8
Kusmyk 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Kwi 22, 2009 14:09
Posty: 329
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Śro Cze 01, 2011 23:22    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

kalinowski11 napisał:
Czyżby dlatego że jedno i drugie znajduje się w wieżach ?

TAK Very Happy

A po za tym mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie i ci co mieszkają dalej proszę o cisze (to też dotyczy dzwonów).

kalinowski11 napisał:
Uważam, że opłaty które uiszcza sieć pomagają w budowie, utrzymaniu kościoła, parafii.

I ciekawy jestem czy opłaty te faktycznie idą do kasy NASZEJ parafii. Z tego co wiem to chyba nasza parafia za dużo z tego nie ma. Smile no chyba że się mylę.
25271
ks.Sylwester 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 05, 2007 15:48
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz / Ujeścisko

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 1:37    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

postregiment napisał:
ks.Sylwester napisał:

nikt nie odpisał na moją prośbę, aby wypisac godziny i czas trwania bicia dzwonów)


Ksiądz posuwający się do kłamstwa, dobrze widzę? Przecież napisałem kilka postów wyżej kiedy kościół zafundował mi pobudkę: niedziela godzina 10:40 oraz dzień powszedni godzina 8:00.


Zaraz zostanę jeszcze oskarżony o oszustwo. Kto tu mówi o kłamstwie? To chyba trochę przesada. Poprosiłem o wypisanie wszystkich godzin i czasu bicia dzwonów, a nikt tego dokładnie nie napisał, więc proszę mnie nie oskarżać o kłamstwo, bo to nie na miejscu...

_________________
ks. Sylwester
24-11-500
ks.Sylwester 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 05, 2007 15:48
Posty: 18
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz / Ujeścisko

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 1:39    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

postregiment napisał:
ks.Sylwester napisał:

nikt nie odpisał na moją prośbę, aby wypisac godziny i czas trwania bicia dzwonów)


I dlaczego używa ksiądz nawiązań do dzwonów znajdujących się w historycznym centrum miasta (patrz: hejnał krajowski)? Naprawdę jest ksiądz tak krótkowzroczny, że nie widzi tej "subtelnej" różnicy w biciu dzwonów w historycznym centrum miasta, a biciu na spokojnym osiedlu mieszkaniowym? Naprawdę jest ksiądz tak krótkowzroczny, że porównuje festyn, który odbywa się raz na pół roku / kwartał do codziennego budzenia mieszkańców o 8 rano??


Powtórzenie slowa "krótkowzroczny" bardzo mi pomogło w uchwyceniu tego, co jest najważniejsze w Pana wypowiedzi. Mimo wszystko nie zgadzam się jednak z tym określeniem. Gdybym byl krótkowzroczny, to nie podawałbym przykładów spoza naszego osiedla.... Co więcej, myślę, że ono nie pasuje. "Krótkowzroczność" w sensie przenośnym to inaczej "nieumiejętność przewidywania" lub "brak zdolności przewidywania", ale proszę nie szukać innych określeń - przyjmuję je.

Co do historycznego centrum miasta (patrz Kraków) tam też przecież żyją ludzie, śpią do późna w niedziele i święta, mają dzieci itd. Wynika z tego, że problemem nie jest samo bicie dzwonów, ale to, gdzie biją i komu przeszkadzają.

_________________
ks. Sylwester
24-11-500
postregiment 
   

VIP


Dołączył: Sob Lis 10, 2007 20:33
Posty: 1060
Skąd: Ujeścisko

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 9:54    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

ks.Sylwester napisał:
Poprosiłem o wypisanie wszystkich godzin i czasu bicia dzwonów, a nikt tego dokładnie nie napisał


Właśnie chodzi o to, że napisałem parę postów wyżej, proszę zapoznać się z treścią postów przed sformułowaniem, że i tak nikt nic nie napisał.

ks.Sylwester napisał:

Co do historycznego centrum miasta (patrz Kraków) tam też przecież żyją ludzie, śpią do późna w niedziele i święta, mają dzieci itd. Wynika z tego, że problemem nie jest samo bicie dzwonów, ale to, gdzie biją i komu przeszkadzają.


Widać, że dawno ksiądz nie był w Krakowie. Tak się składa, że w Krakowie byłem w zimę 2011 i w lato 2009 i proszę mi wierzyć, że ruch turystyczny na Rynku jest tak duży, że spokojnie zagłusza hejnały i inne zakłócenia. Ponadto na Rynku zdecydowana większość mieszkań zajmowana jest przez biura i hostele, a nie mieszkańców. A jeszcze inna sprawa, że już prosiłem o rozdzielenie kwestii centrów miast z spokojnymi osiedlami jakim jest np Ujeścisko. Kupując mieszkanie np. na Długiej naturalnym jest, że w lato czeka mnie wzmożony hałas powodowany ruchem turystycznym, a do tego pełno innych hałasów: komunikacyjny, czy chociażby dzwony.

Nie chcąc kontynuować zbędnych dywagacji miałbym koniec końców prostą prośbę - czy szanując innych mieszkańców, którym nie jest potrzebna tradycja dźwięku dzwonów można liczyć ze strony Parafii na używanie dzwonów po godzinie 9-10? Myślę, że używanie dzwonów po 9-10 również może w doskonały sposób kontynuować tradycję, a będzie to już nieco bardziej ludzka pora. Pytanie i prośba bardzo prosta i czytelna i bardzo bym prosił o ustosunkowanie się do niej.
Pozdrawiam
Asia001 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 18, 2010 16:32
Posty: 90
Skąd: Gdańsk- Ujeścisko

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 10:17    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

ks.Sylwester napisał:
Pani Joanno, zapraszamy do nas. Nie potrafi Pani nawiązać dialogu, tylko pisze o nas w trzeciej osobie, pomimo, ze się odezwałem na forum


Nie sądzę, aby moje osobiste pojawienie się u Państwa miało cokolwiek zmienić. Poza tym widać nastawienie parafii do jakiejkolwiek zmiany w swoim postępowaniu... To jest tradycja i tak ma pozostać. Po rozmowach przeprowadzonych na forum widać, że to zwykłe bicie piany i nic nie ulegnie zmianie. Argumenty forumowiczów- mieszkańców osiedla zostały podważone i odrzucone.
Jak już ksiądz napisał:
ks.Sylwester napisał:
Co do dzwonów, są one wyznacznikiem pory dnia, (ostatnio rozmawiałem z jedną osobą, która mówi, że jak słyszy dzwony, to wie, że musi wychodzić do szkoły), ale także wzywają wiernych na Mszę św. i na modlitwę (również znam osoby, które na głos dzwonów, szykują się do kościoła). Dzwony mają spełniają funkcję informującą, aby wierni mogli przyfotować się do Mszy św.

Ponadto, jak to napisał Ricky, są również elementem tradycji, a tradycję nalezy pielęgnować Od wielu wieków tam, gdzie był kościół, biły dzwony i to się nie zmieni.

Jak dla mnie informacja ZWROTNA JEST JASNA, KLAROWNA I NIE WYMAGAJĄCA wyjaśnienia. Tak jest i będzie. Koniec. Kropka.

ks.Sylwester napisał:
Ktoś powie, że Kościół (lub ulubione zdanie pani Joanny - "kler") nie szanuje innych.

Ponadto, jakby ksiądz prześledził wątek-to wiedziałby, że Duchowieństwo, także kler (łac. clerus z gr. kléros) - część społeczeństwa danego kraju będąca kapłanami określonego Kościoła. nie jest niczym obrażliwym a ponadto ze względów na księdza wcześniejszą wypowiedź i najwyraźniej upomnienie- zaniechałam takowego na rzecz " kościoła', "parafii".
Poza tym w tym, co ksiądz napisał
ks.Sylwester napisał:
Na tym forum pojawiło się wiele wypowiedzi dotyczących hałasu: pani chodząca na szpilkach w mieszkaniu, samochody przejeżdżające koło domów, samoloty przelątujące nad naszymi domami, strzyżenie trawników o 6 rano. Do tego dochodzą dzwony. Nie jest to złośliwość księży czy też innych wierzących - to jest tradycja i coś, co składa sie na nasze codzienne życie. Przez ostatnich kilka miesięcy hałas powodują budowlańcy i ciężki sprzęt przy nowobudujących się budynkach na ul. Przemyskiej. Nie podejrzewam nikogo o złośliwość, tak samo jak nie oskarżam pilotów, że na złość nisko latają, albo panów, że na złość strzygą trawnik z samego rana.
również nie doszukiwałabym się złośliwości, ponieważ są pewne elementy dnia codziennego, codziennej rutyny pracy- któych zmiana jest niemożliwa, tudzież nie wykonalna czasowo.

Jestem w stanie również zrozumieć, że nie żyjemy w Tybecie i nikt kołatką nie będzie wzywał na mszę-ale mając na uwadze zmiany czasowe, pokoleniowe i społeczne należałoby nawet ściszyć dźwięk dzwonów. Myślę, że wtedy ogólne relacje uległyby poprawie. Smile Już nie żądam całkowitego zdemontowania dzwonów- gdyż potrafię uszanować ludzi, którzy tego chcą i którym zależy na "tradycji bicia dzwonów".
Konsensusem wypowiedzi księdza jest fakt, iż...
ks.Sylwester napisał:
Od wielu wieków tam, gdzie był kościół, biły dzwony i to się nie zmieni.
Więc niech te bicie w dzwony będzie chociaż uciszone- dostosowane do osiedla mieszkalnego.
Pozdrawiam serdecznie. Smile
bikeje 
   

VIP


Dołączył: Nie Maj 24, 2009 23:19
Posty: 586
Skąd: GD5W

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 10:23    Temat postu: Re: Dzwony kościelne....

ks.Sylwester napisał:
bikeje napisał:
Mieszkam na Zakoniczynie, na 5 Wzgorzach i dzisiaj rano tez slyszalam u nas bicie dzwonowSmile U nas nie jest to uciazliwe, bo mieszkamy dosc daleko, ale jednak je slychac.


Zakoniczyn i 5 wzgórz to dwie różne dzielnice...
Z tego co wiem, to słychać tam bardziej dzwony z Łostowic


No raczej nie z LostowicWink Na Hossie (os. polozone na gorce Porebskiego) slychac dzwony z Waszego kosciola.
Odpowiedz do tematu Strona 13 z 16 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama